AK Parti’de yerel seçim maratonu başlıyor

AK Parti geleneği haline gelen ‘bir seçimin ardından yeni seçimin çalışmaları başlar’ kuralı 14-28 Mayıs seçimleri sonrasında da işledi.

AK Parti teşkilatları, AK Parti Genel Başkanı ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimin yol haritasını belirliyor.

Mahallelerden il başkanlarına, gençlik kollarından kadın kollarına kadar AK kadrolar, 2019 yerel seçimlerinde muhalefetin yönetimine geçen belediyelerin yeniden kazanılması için mesai yapıyor.

MAHALLE BULUŞMALARI ARTACAK

Başta muhalefetin yönetimindeki 11 büyükşehir ve deprem illeri olmak üzere yerelde istenilen başarının elde edilebilmesinin yolu teşkilatlardan geçiyor.

Bu kapsamda geçmiş dönemde ilçe başkanlığı yapmış isimlerin de yer aldığı ilçe buluşmaları toplantıları düzenlendi. Toplantıda, yaklaşan yerel seçimin önemi güçlü bir şekilde anlatıldı.

Herkese görev düştüğü belirtilerek, aileden başlayarak, akraba, komşulara kadar AK Partiye oy vermeleri için gönül seferberliği başlatılması istendi.

Daha önce AK Partiye oy verip son seçimde tercihini başka partiden yana kullanan seçmene ulaşmak ve yeniden ikna etmek için mahalle buluşları, STK, iş yeri ziyaretlerinin artırılacağı öğrenildi. Küskünlüklerin bir tarafa bırakılarak Türkiye’nin hizmet belediyeciliğinden faydalanması için omuz omuza çalışılacak.

SEÇİM STARTI VERİLECEK

“Türkiye’nin yüz akı Türkiye’nin ortak aklı” sloganıyla 7 Ekim’de kongreye gidecek olan AK Parti, yerel seçimin startını da bu kongrede verecek.

Fatma GÖKSU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x