Çağlayan saldırganı teröristlerin bilgileri ortaya çıktı. 34 şüpheli gözaltına alındı

Çağlayan Adliyesi önünde gerçekleştirilen terör saldırısıyla alakalı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, adliye önünde açıklamalarda bulundu.

Yapılan incelemede etkisiz hale getirilirken, saldırganların terör örgütü DHKP/C üyesi Pınar Birkoç ve Emrah Yayla olduğu belirlendi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Bakan Tunç, “Adalet Sarayı’na bir terör saldırısı girişimi oldu. Öncelikle saldırıyı lanetliyorum. D Kapısı’ndan kaçarak C Kapısı’na geliyorlar. Güvenlik güçlerimizle girilen çatışmada 2 terörist öldürülüyor. O çatışma sırasında 4 vatandaşımız yaralanıyor. Yaralılarımızdan birisi hastanede hayatını kaybetti. Yaralı polislerimizin sağlık durumu iyi.

Burada kahraman polisimizin dikkatli davranmasıyla hain terör saldırısı önlenmiş oluyor. Daha önce de Çağlayan’da bir terör girişimi olmuştu. Savcımız odasında şehit olmuştu. Bugün de belki aynı emeli gerçekleştirmek isteyen teröristler etkisiz hale getirildi. Ben milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Adli soruşturma sürüyor. Çeşitli gözaltılar var. Şu anda 34 gözaltı var. Tüm detaylarıyla soruşturma sürüyor” dedi.

Tunç, “Saldırıyla ilgili 1 Başsavcı vekili ve 5 savcımız görevlendirildi” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme: 06 Şubat 2024 / 17:43

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x