CHP’de ‘İmamoğlu’ isyanı çıktı

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara  – TBMM’de gerçekleşen toplantıya 11 milletvekili katıldı ancak bu 11 milletvekilinin “60 vekili” temsil ettiği ifade edildi.

Toplantıda “İmamoğlu partiyi uçuruma sürüklüyor. CHP için bir beka sorunu halini almaya başladı. Kurulan ittifaklar boşa harcanıyor. Kişisel hırsları için bunu yapıyor” gibi İBB Başkanı’na yönelik çok sert eleştiriler yapıldığı öğrenildi. 

Toplantıya katılan CHP’li bir vekil Milliyet’e, bir durum tespiti yaptıklarını aktararak, şunları söyledi: 

“CHP Grubu’nda milletvekilleri arasında bu konuda çok rahatsızlık var. İmamoğlu CHP’den büyük değil. İmamoğlu partiyi uçuruma sürükleyen adam konumunda şu anda. İYİ Parti kavgası doğru değil. İmamoğlu’nun tavrından rahatsızız. İmamoğlu partimiz için bir beka sorunu olmaya başladı. İmamoğlu’nun geri çekilmesi bile düşünülebilir.” 

İMAMOĞLU’NDAN AKŞENER’İN AÇIKLAMALARINA YANIT

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Akşener’in ifadeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataköy – İkitelli Metro Hattı test sürüşü sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ifadelerine yönelik sorulara, “Dün konuşmamda ifade ettiğim tariflerimle ya da ilişki tanımlamalarımla ben o defteri kapattım. İşime ve önüme bakıyorum. Süreçte şu anda ifade edebileceğim başka bir şey yok. Ben çünkü gerçekten yoğun bir iş takvimiyle meşgulüm. Eski dost düşman olmaz. ” yanıtını verdi.

“BEN O DEFTERİ KAPATTIM, İŞİME VE ÖNÜME BAKIYORUM”

Ataköy- İkitelli Metro Hattı Test Sürüşü sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener’in ifadelerine yönelik sorulara yanıt verdi. İmamoğlu, “Ben dün söyleyeceğimi söyledim. Dün konuşmamda ifade ettiğim tariflerimle ya da ilişki tanımlamalarımla ben o defteri kapattım. İşime ve önüme bakıyorum. Süreçte şu anda ifade edebileceğim başka bir şey yok. Ben çünkü gerçekten yoğun bir iş takvimiyle meşgulüm. Eski dost düşman olmaz. Biz bugün yaşananların tarifini dün yaptığım gibi anlayın lütfen. Onun dışında küçük küçük detaylar üzerinden konuşmayı artık uygun görmüyorum. Geçmişe hiç dönmeye vaktimiz yok. Geleceğe bakıyoruz. Geleceğe dönük şu anda 16 milyon İstanbullu hatta bütün ülke bizim yaptığımız işlere ve başarılarımıza odaklanmış durumda. Biz Türkiye’nin geleceğinin imza altına alındığı, tariflendiği şehirlerde yöneticileriz. Ben de Mansur Bey de hepimiz artık geleceğe odaklanmış bir biçimde yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu. (Gülşah KAHVECİ-Uğur GÜLBOY/DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x