Dilan Polat’ın Tutuklanması Hakkında Paylaşım Yapan Fenomen Ümranto’ya Avukat Engeli

1 Kasım sabahın ilk saatlerinde yapılan baskınla gözaltına alınan Polat ailesi ve beraberindeki 12 kişinin davası hala devam ediyor. Vergi kaçırma ve kara para aklama gibi suçlardan haklarında inceleme başlatılan ve tutuklanan Polat çifti, sosyal medyanın en çok konuşulan isimleri arasında. Fenomen Ümranto yani Ümran Avcı da yaptığı paylaşımları ‘avukat’ yüzünden sildiğini duyurdu.

Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi suçlarla inceleme altına alınan Dilan Polat ve Engin Polat çifti, 1 Kasım sabahın ilk saatlerinde yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı soruşturmaya MASAK’ın hazırladığı raporlar da dahil olmuştu. Daha sonrasında Polat çiftinin ve yakınlarının mal varlıklarına el konulmuştu. Dilan Polat’ın 31 Kasım gecesi oğluna sarılarak veda paylaşımı yapması, yurt dışı yasağı olan çiftin kaçacağı yönünde bir düşünce doğurmuş ve baskının bu yüzden yapıldığı iddia edilmişti.

Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu, Ahmet Gün, Can Polat, Can Doğu ve Sezin Polat’ın da dahil olduğu 18 şüpheliden 12’si tutuklandı.

6 şüpheli isim adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu, cezaevine sevk edildi. Gelen bilgilerde şüphelilerin ifadelerinin 4 saat kadar sürdüğü beyan edilmişti. Diğer bir yandan Dilan Polat’ın 5, Engin Polat’ın 10 dakika ifade verdiği söylendi.

Tutuklama kararının ardından Dilan Polat’ın, oğlu Milan için “oğlum sana kim bakacak” diye bağırdığı ve isyan ettiği paylaşıldı.

Sosyal medyada paylaşım yapan birkaç fenomenin de değindiği nokta buydu. Milan, şu an Dilan Polat’ın yardımcısı Şule ile birlikte.

Hepimizin farklı bir efekt kullanarak yaptığı abla kardeş, anne kız tiplemeleri ile tanıdığımız fenomen Ümranto, yani Ümran Avcu da bu duruma karşı sessiz kalamadı.

Dilan Polat’ın yaşadıkları sonrası Milan’ı göz önüne alarak isyan eden Ümranto, “Olan o daha 4 yaşında kapıda annesinin yolunu gözleyen süt kokulu Milan’a oldu.” dedi.

Ümranto’nun silmiş olduğu hikayeleri, İlhan Çevik paylaştı.

Daha sonrasında takipçisinin atmış olduğu bir mesajın ekran görüntüsünü alan Ümran Avcu, “Şaşkınım, kaldırdım hepsini.” dedi.

Takipçisinden gelen mesajda ‘Siler misin bunu? Avukatları paylaşım istemiyor Ümran.’ yazıyordu. Bu da Dilan Polat’ın avukatının paylaşım yasağı getirmiş olabileceğine yönelik düşünceler çıkmasına sebep oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x