İsrail ordusu ağır kayıp verdi! Golani Tugayı Gazze’den çekilmek zorunda kaldı

İşgalci İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik düzenlediği soykırım 76 gününde dehşet verici boyutlarda sürüyor. 7 Ekim’den bu yana yüksek tesirli bombaların altında 20 bini aşkın şehit veren savunmasız Filistinli sivillerin dirayeti İsrail ve Batılı destekçileri gün geçtikçe daha zor durumda bırakıyor.

Bununla birlikte, Gazze’deki kara savaşında Filistinli mücahitlerin olağanüstü bir direnişiyle karşılaşan işgalci İsrail ordusu, ağır ve kahredici kayıplar veriyor. Mevcut durum Siyonistlerin yenilgisinin kapısını aralıyor.

İSRAİL’İN EN ELİT BİRLİĞİ, İZZEDDİN EL-KASSAM’A KARŞI TUTUNMADI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının askeri kapasitesi tüm dünyayı şaşkına çevirirken İsrail medyası hezimeti duyurdu.

Kanal 13’ün haberinde, “Golani Tugayı’ndaki 13.taburu, ağır kayıplar verdiği 60 gün süren çatışmaların ardından Gazze’den çekilmek zorunda kaldı.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, Gazze’de çok sayıda kayıp veren Golani Tugayı’nın hayatta kalan askerleri çekilme kararını kutladı.

İzzeddin el-Kassam Tugayları, son haftalarda İsrail’in en elit askeri birliği olan Golani Tugayı’ndan, taburun komutanı ve bir çok subay dahil olmak üzere toplam 42 askeri imha etmişti.

İsrailli askeri uzmanlar, Hamas’ın askeri gücü karşısında sahada her gün şaşkınlık yaşadıklarını defalarca dile getirmişlerdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x